Stromeček je bezpochyby tou nejdůležitější symbolikou Vánoc. Někdy se jeho výběr ale může stát poměrně zapeklitou záležitostí. Jak ho tedy správně vybrat a skladovat, aby vám vydržel co možná nejdéle vonný a příliš brzo neuschnul, či opadal?
Kvalita může být rozhodující
Stromeček lze pořídit i s velkým předstihem. A to bez problémů i měsíc před štědrým dnem. Nesmíte zapomenout skladování v tmavém a chladném místě. Například v garáži, studené chodbě, nebo sklepě. Určitě je dobré zajistit mu vodu, to znamená, že stromeček uložíte podobně jako kytku do nějaké nádoby (jeho spodní kmen). Základem je, aby nebyl v teple, nebo na slunečním světle.
Malý nebo velký
Početná rodina ocení bezesporu větší stromek. Vejde se pod něj více dárků a působí možná i více svátečně. Starší lidé ale preferují spíše strom menšího vzrůstu. Většinou mají řezané stromky od jednoho až po téměř tři metry.
Jaký druh zvolit
To je na vkusu každého z nás. Nejčastěji využívaným je asi smrk. Je nejdostupnější a také na trhu nejlevnější. Jeho nevýhodou ale je, že brzy opadá a jeho jehličí je poměrně pichlavé, což může být nepříjemné například pro malé děti. Borovice má sice dlouhé větve, ale jedná se spíše o větvemi řídce osazený strom a není až tak oblíbená v českých domácnostech. Někdy je i složité zajistit jeho dobrou stabilitu, protože borovice nebývá často tak souměrná jako jiné jehličnany. Poslední dobou se ale stává čím dál více oblíbená jedle. Důvod je prostý, nepíchá jako smrk a její výdrž je mnohem delší. Jsou tedy velice trvanlivé, vzhledově pěkné a pyšní se také svojí souměrností.
Dá se objednat i přes internet?
Ano, v poslední době toho využívá čím dál více lidí. Pakliže máte nabytý prosinec a bojíte se, že nestihnete stromek pořídit, můžete tuto variantu zvolit. Z domu si tak můžete vybrat stromek, který se vám líbí a kurýrní služba vám jej do 24 hodin po většinou dodá.