Pokud se chcete ve svém zahradním bazénku koupat bezpečně, měli byste krom jiného začít používat i vhodné chemické prostředky pro čištění vody.
Čistá voda je základ
Když se projdete po jakékoliv vesničce nebo vilové čtvrti, zjistíte, že u většiny domků je i bazén. V posledních letech začalo sluníčko v období mezi květnem a srpna hřát více, než na co jsme byli v našich končinách zvyklí, a tak si lidé začali zařizovat na zahradách vlastní vodní plochy. Nutno dodat, že se většinou nejedná o velké zapuštěné bazény, ale o daleko levnější alternativy ve formě nadzemních bazénů. Ovšem i ty jsou velice užitečné. Sice si v nich dosyta zaplavou v podstatě jen malé děti, případně drobné zvířectvo, ale i dospělí se v nich může dobře zchladit a zvlhčit pokožku.
K tomu, aby to bylo bezpečné, se budete potřebovat nejen řídit základními radami typu žádný alkohol v krvi, když jdete do vody, ale také se o vodu jako takovou dobře starat, to neznamená pouze vyhazovat naváté smetí, ale zároveň používat i speciální chemické preparáty. Dobrým příkladem jsou chlorové tablety.
Ty jsou ceněné hlavně pro svou účinnost a snadné dávkování. Stačí mít speciální dávkovač a moc se dále starat nemusíte. Chlór všechno zařídí. Má to však jeden docela podstatný háček. Nemusíte tento druh chemie dobře snášet. Někomu vadí třeba i jen zápach chlóru, a to je pak problém. Navíc se můžete v takto očištěné vodě dočkat i různých vyrážek na kůži, případně i na očích. Není to žádná katastrofa a tyto příznaky do pár minut většinou odezní. V takovém případě je ale vhodné zapřemýšlet nad dávkováním, případně zvolit jiný prostředek.
Na trhu se totiž nevyskytují pouze chlorové přípravky, ale jiné preparáty, které mohou fungovat k čištění vody a zároveň nejsou tak dráždivé. Velice oceňované chemie je na bázi kyslíku. Ta je funkční a nedráždí, ovšem je docela drahá. Možnou alternativou by mohla pro vás být třeba i mořská sůl. Ta však funguje pouze v kombinaci se solonizačním zařízením. A to nepatří zrovna k nejlevnějším bazénovým doplňkům.