Pod pojmem „nápoj bohů“ si můžeme přestavit několik produktů. Někoho napadne víno, někdo dává přednost zlatavému moku. Pod tímto vznešeným názvem se také skrývá březová voda.
– Tento přírodní lék můžeme získat ze stromu pouze na jaře, když se bříza probouzí k novému životu.
– Strom v této době obsahuje velké množství vody, která cirkuluje v jeho útrobách.
– V kořenovém systému se obohacuje o mnoho cenných látek.
· vápník
· hořčík
· železo
· stopové prvky
· cukry
· aminokyseliny
· enzymy.
Jestliže budete tento elixír používat, pomůže vám k celkové regeneraci a zpomalí proces stárnutí. Vnitřně se březová voda používá jako lék na některé neduhy. Je podpůrným prostředkem při léčbě žaludečních obtíží, dvanácterníkových vředů, chudokrevnosti, poruše imunity, infekcích dýchacích cest, ekzémů, lupence a revmatismu. Šťáva z břízy se pije denně po dobu čtrnácti dnů v množství jednoho a půl decilitru.
JAK ZÍSKAT BŘEZOVOU VODU
Naše babičky využívaly březovou vodu i ke zkrášlujícím účelům.
· Skvěle se uplatnila při ošetření vlasů, které byly po vmasírováni kvalitnější a hustší.
· Obličeji prospívá v případě výskytu akné nebo ekzémů.
Pokud si chceme březovou vodu obstarat sami, vybereme pouze vzrostlé stromy, které mají průměr nad třicet centimetrů. Menším stromkům bychom mohli odběrem uškodit.
Odběr se provádí z jednoho až tří míst ve výšce přibližně metru a půl nad zemí. Vytvoříme bodový vrt o průměru jednoho centimetru a hloubce čtyř až pěti centimetrů. Do dírky vložíme brčko nebo trychtýřek a necháme vodu zvolna vytékat do nějaké nádoby. Po ukončení odběru nesmíme zapomenout uzavřít ránu štěpařským voskem. Pokud se nechcete do této akce pouštět, můžete navštívit jarní farmářské trhy a březovou vodu zakoupit. Je ale potřeba si na etiketě ověřit, jestli není nějakým způsobem upravovaná. Například doslazovaná.